Dünyanın birbirinden harika renklerinden ve tonlarından ilham alarak, 1996 yılında Kardelen Boya markası altında inşaat ve sanayi boya üretimine başladık. Biliyoruz ki bu dünyaya renk katmanın çok çeşitli ve kalıcı yöntemleri vardır. Üretmek, bu yolun en güzel örneğidir.

Üretimini yaptığımız iç ve dış cephe boyalar, sentetik boyalar, mobilya ve ahşap boyaları, yalıtım ve yardımcı ürünlerde formüllerimizi, kullanım alanları ve boya zanaatının kendine özgü gereksinimleri çerçevesinde oluşturuyoruz.

Kardelen Boya ailesi olarak bugün, inşaat boyaları ve sanayi boyaları ile boya yardımcı malzemeleri ürün yelpazesiyle 25 bin ton üretim kapasitesine ulaşmış bulunmaktayız. Kurulduğumuz günden bu yana sürekli geliştirdiğimiz geniş ürün yelpazemizde, 10 binden fazla formülasyonla, müşterilerimizin hayallerinizdeki renkleri hayatlarına taşıyoruz. Ürünlerimizin kullanıldığı tüm alanlardaki bireyler, canlılar ve doğa için sorumluluğumuzun bilincinde, kurşunsuz, sağlığa ve çevreye dost, çoğu su bazlı, suya ve neme dayanıklı boya ve kaplama ürünleri üretiyoruz. Uzman kimyagerler ve teknisyenlerin yer aldığı kurum içi Ar-Ge ekibimiz laboratuvarlarımızda doğru tespit ve modern çözümü üzerine çalışmaktadır. Ardından üretim ekibimiz devreye girmektedir. En nihayetinde ürünlerimiz, değerli bayilerimiz tarafından siz kıymetli müşterilerimizle buluşmaktadır.

Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan büyük talep, şirketimizin de hızla büyümesini sağlamıştır. 1996 yılından günümüze gelen tecrübe ve birikimle Kardelen Boya ürünleri bugün yurt içi pazarının yanı sıra Orta Asya ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nde dağıtılmakta ve kullanılmaktadır.

KİLOMETRE TAŞLARI

Firma kuruluşu. Su bazlı ve solvent bazlı boya üretimine başlangıç.

Bölgesel olarak başlanan boya satışının, distribütör bayilerle yurt geneline satışının yapılması.

Yurt dışı pazarına giriş.

Aura Grubu ürünlerin tanıtımı. Türkiye genelinde tüm bayilere ürün çeşidinin gönderilmesi.

Sanayi grubu boyaların üretimine başlanması.

Geleneksel Antalya bayi toplantılarının ilkinin Topkapı Palace Hotel’s Resort’da düzenlenmesi.

Sentetik tiner, selülozik tiner, hışır örtü, rulo, fırça gibi boya yan mamulleri piyasaya sunulması.

Sprey boya, maskeleme bandı, silikon, mastik, köpük ürünleri müşterilerimizin beğenisine sunulması.

İlk yurt dışı gezi organizasyonunun yapılması. 65 bayiyle UMRE’ye gidilmesi.

İZOBOND markası ile mantolama sistemi ürünlerinin piyasaya sunulması.

PROMAX markası ile sanayi grubu boya satışlarına başlanması.

Briland su bazlı saten boya ürünü üretimine başlanması. Colorjet renklendirme sistemleri altyapısı oluşturulması ve bayilere sistem kurulmaya başlanması.

Daha önce Kardelen Tavan olarak ürettirilen, piyasanın en iyi tavanlarından biri olan ürünümüzün geliştirilerek BRİLAND TAVAN adıyla satışa sunulması.

20 yıl garantili Saf Akrilik Briland Dış Cephe Boyası ürününü tanıtımının yapılması.

Misyonumuz

Tüm yaşam alanlarının boya ve yalıtım uygulamalarında kullanılacak; inşaat boyaları ve sanayi boyaları başta olmak üzere; yalıtım malzemeleri, yapı kimyasalları ile boya yardımcı malzemelerinin üretimini sağlıklı ve dayanıklı gerçekleştirmektir.

Üretim gücümüzü artırarak, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz

En güncel üretim teknolojilerini kullanarak tüketici taleplerini yönlendiren bir üretim anlayışı ile yola devam edebilmek temel hedefimizdir. Renkleri en doğal halleriyle, sağlıklı ve kaliteli bir üretim sürecinden tüketicilerimize ulaştırmak dün, bugün ve yarın için temel taahhüdümüzdür.

Üretimin kazançlıları ise değerli iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve ülkemiz olacaktır.